Musici wereldwijd op de bres voor Syrië
11 apr - Voor het tweede jaar op rij komen tijdens de Global Week for Syria muzikanten bijeen om de Syrische bevolking te steunen in hun roep om vrede. In dit kader worden ook in Nederland concerten georganiseerd, van 18 april tot 1 mei in zes steden.
![]()
Ook Oene van Geel zet zich in Nederland in voor Global
Week for Syria.
Naast een roep om vrede en steun beoogt Global Week for Syria ook een artistiek platform te zijn dat een samenwerking stimuleert tussen Syrische muzikanten en lokale en internationale muzikanten. In landen als Libanon, Engeland, Amerika, Frankrijk, Oostenrijk, Spanje, Duitsland Denemarken, Canada, Oekraïne en Malawi vinden activiteiten plaats. Naast concerten zijn dat onder meer forums, seminars, online voorstellingen en muzikale en culturele workshops.
Hoogtepunt
Het hoogtepunt van de Global Week for Syria in Nederland is het concert van de Syrian Big Band Codarts Union op 30 april (Internationale Dag van de Jazz) in Korzo te Den Haag (aanvang 15 uur) en Podium Grounds in Rotterdam (aanvang 19.30 uur) en op 1 mei in Bimhuis Amsterdam (aanvang 20.30 uur).
In de Syrian Big Band Codarts Union Project spelen onder andere Tineke Postma, Dick de Graaf, Michalis Cholevas, Ibrahim Kevo, Nizar Rohana en Mohamad Fitiyan.
Daarnaast zijn er onder meer concerten in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden (18 april), Splendor in Amsterdam georganiseerd door Oene van Geel met muzikanten van Splendor Collective (19 april) en in de Rozet, de Openbare bibliotheek in Arnhem (22 april).
