Michiel Braam viert 60ste verjaardag in LUX Nijmegen
26 nov - De Nijmeegse pianist en componist Michiel Braam is zestig jaar geworden en dat wordt op 22 december gevierd in LUX te Nijmegen. Op het programma staan de première van de film 'Braam Sixty' en een concert door Bentje Braam.
Michiel Braam dirigeert Bik Bent Braam in 2019.
Foto © Olga Beumer.
Braam speelt al dertig jaar een prominente rol in de Nederlandse jazz- en geïmproviseerde muziek. Zijn oeuvre is breed en divers wat tot uiting komt in de ensembles waarvan hij deel uitmaakt, zoals Trio BraamDeJoodeVatcher, Bik Bent Braam, Reeds & Deeds met multi-instrumentalist Rahsaan Roland, ¡Oye Mambo! met de Puerto Ricaanse pianist Noro Morales, Flex Bent Braam, Son Bent Braam, Duo BijmaBraam en vele andere groepen.
Braam Sixty
Voor de jubileumfilm 'Braam Sixty’ heeft filmer en kunstjournalist Bas Andriessen geput uit de opnames die hij maakte van de vele bands en projecten van Braam, voorzien van commentaar en interessante wetenswaardigheden. In de film komen fragmenten langs met onder meer Bik Bent Braam, Nopera, Willem Breuker, Theo Loevendie, Flex Bent Braam, Nos Otrobanda, Penguins Too, Son Bent Braam en ¡Oye Mambo!.
Bentje Braam
In de avond worden Braam en Andriessen geïnterviewd door radiomaker Co de Kloet. Vervolgens treedt de jarige aan met een nieuw samengesteld Bentje Braam, met muzikanten de hem gedurende verschillende stadia van zijn muzikale leven hebben vergezeld. Zij spelen een nieuwe versie van de uit 1995 daterende ‘Second Coolbook’, dat onder meer werd uitgevoerd door Jazz Orchestra of the Concertgebouw en Metropole Orkest. De nieuwe bezetting bestaat uit Frank Nielander altsaxofoon, Peter Haex tenortuba, Jort Terwijn contrabas, Makki van Engelen drums en Braam zelf op de piano.
Kaarten voor zowel de film (middag) als het concert (avond) zijn verkrijgbaar via de website van LUX.
Trailer 'Braam Sixty'.