Gronings Rockit Festival strikt Hiromi en Arooj Aftab
14 apr - Het Groningse Rockit is drukdoende invulling te geven aan de zevende editie van het festival dat op 8 november in de Oosterpoort gehouden wordt. Onder meer Hiromi en Arooj Aftab staan alvast op het affiche.
Hiromi zorgt ongetwijfeld voor spektatkel.
Foto © Robert Drozd.
Metropole Orkest
Op Rockit komt zangeres Arooj Aftab (1985) met een bijzondere samenwerking met het Metropole Orkest onder leiding van Jules Buckley. Aftab won in 2021 met 'Vulture Prince' als eerste Pakistaanse artiest ooit een Grammy Award. In haar muziek combineert ze eeuwenoude soefimuziek en -poëzie met diverse stijlen, waaronder jazz, folk, klassiek, elektronica, ambient en minimalisme. Met het orkest tilt Aftab haar composities naar een ander register.
Hiromi komt met haar nieuwste project Sonicwonder waarmee ze twee albums uitbracht, naar Groningen. De pianovirtuoos werkte samen met Stanley Clarke en Chick Corea en met Sonicwonder combineert ze seventies-fusion, prog en elektronische jazz.
Gaza
De Israëlische trompettist Avishai Cohen staat met zijn kwartet eveneens op het voorlopige affiche. Vorig jaar bracht hij 'Ashes to Gold' uit, een suite die een maand na het uitbreken van de oorlog in Gaza werd opgenomen en een schreeuw is voor een staakt-het-vuren. Daarmee laat Cohen horen hoe muziek kan reageren op de tijdgeest.
Ook de komst van het sextet van gitarist Mary Halvorson is bevestigd, evenals saxofonist Immanuel Wilkins, Makaya McCraven, Alabaster Deplume, Vincent Garcia, Brandee Younger Trio, Reuben James, Riley Mulherkar en rijzende ster Maya Delilah.